Betranšėjų technologijų pagalba naudojant vibroklotuvus, klojami kabeliai, vamzdynai neužstatytose teritorijose žemėje minimaliai pažeidžiant pasėlius ir kitą augmeniją. Betranšėjis gręžimas yra naudojamas tokiais atvejais: kuomet sunkiai prieinamose vietose reikia kloti naujus inžinerinius tinklus, o kasti žemės toje vietoje negalima. Betranšėjų technologijų pagalba, mechanizmas, po žeme, gręžimo būdu padaro reikiamo diametro tunelį ir įtraukia atitinkamo dydžio vamzdžius. Šiuo būdu komunikacijos bus patogiai atvestos iki Jūsų namų nepažeidžiant sutvarkyto kiemo, kelio ar kitos teritorijos.
Horizontaliuoju valdomuoju gręžimu gręžiama trimis etapais (1 pav). Pirmiausia vykdomas pradinis 50–125 mm skersmens pragręžimas. Betransejis kasimas Po to šis pirminis gręžinys išplečiamas, o vėliau jau įtraukiamas pats vamzdis. Gręžiant nedidelių (iki 45 m) ilgių ir mažų skersmenų (iki 200 mm) gręžinius, dažniausiai gręžiama sausuoju būdu. Tačiau gręžiant ilgesnes ar platesnes kiaurymes jau tenka naudoti gręžimo skystį. Juo atšaldomi grąžtai ir elektronika, suminkštinamas ar pašalinamas gruntas, stabilizuojamos gręžinio sienelės, sumažinamos trinties jėgos.
Horizontalaus valdomo gręžimo principu klojami vamzdynai iki 900 m, o kaitais ir daugiau. Taikoma sausojo ir šlapiojo horizontalaus valdomo gręžimo technologija. Prieš pradedant gręžimą nustatoma grunto rūšis ir atitinkamai paruošiamas bentonito mišinys gręžimui. Mišinio paruošimui mišinio talpa užpildoma vandeniu ir sudedami reikiami komponentai, įjungiami maišymo siurbliai ir ruošiamas mišinys. Atliekamas trasos išmušimas. Gręžimo mašina pastatoma numatytame starto taške ir paruošiama darbui. Mašina sujungiama šlangomis su maišymo stotimi, iš kur bus paduodamas bentonito mišinys, o taip pat valdymo kabeliu. Vamzdynus įrengiant kryptinio gręžimo būdu, gręžimo mašina pastatoma traukiamos linijos gale, atsitraukus nuo pajungimo taško įgilinimui reikalingu atstumu. Prieš pradedant horizontalų valdomą gręžimą, apribojamas automobilių eismas pagal suderintas schemas. Eismas ribojamas pastatant kelio ženklus, suderintus su atitinkama organizacija, kuriai priklauso statybos ruožas, kuriame vykdomi darbai.
Šis metodas taikomas, kai atkasus nedidelę duobę 15m/h klojami vamzdynai iki 2000 diametro. Padarius stūmimo būdu reikiamo dydžio tunelį įtraukiamas plienins arba plastmasinis vamzdis (33319403). Prakalti vamzdžiai dažniausiai atlieka dėklo funkciją. Tačiau darbai neatliekami uoliniame ir įšalusiame grunte. Todėl prieš prakalimo darbus būtina atlikti grunto tyrimus.